Jak chronić rośliny ogrodowe przed gradem?

Ryzyko gradobicia w województwie zachodniopomorskim jest obecnie bardzo wysokie. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć rośliny ogrodowe, by zminimalizować szkody wyrządzone przez grad.

Jak ratować rośliny przed gradobiciem?

Zastosowanie agrowłókniny to jedna z najpopularniejszych metod ochrony roślin przed gradem. Specjalna tkanina, wykonana z włókien polipropylenowych, jest lekka, a do tego przepuszcza światło i wodę. Jednocześnie chroni rośliny przed uderzeniem gradobicia. Możesz również zbudować tunel foliowy nad roślinami za pomocą giętkich rur i przeźroczystej folii ogrodniczej. Ta konstrukcja może zaoferować ochronę przed gradem, jednocześnie umożliwiając przepływ powietrza i dostęp do światła. Zainstalowanie siatki ochronnej nad uprawami to trzeci sposób, który może pomóc w ochronie roślin przed gradem. Siatka powinna być mocna, aby wytrzymać siłę uderzenia.

Rośliny w donicach warto przenieść w bezpieczne miejsce na czas niepogody. Ponadto bądź na bieżąco z prognozami, zwłaszcza jeśli w twoim regionie często występują burze z gradem. Dzięki wcześniejszemu ostrzeżeniu będziesz mógł podjąć odpowiednie środki ochronne dla swoich roślin.