Zachodniopomorskie: miasta, które trzeba zobaczyć!

Województwo zachodniopomorskie w Polsce ma wiele interesujących miast. Region przyciąga turystów pięknem swojej przyrody, nadmorskimi miejscowościami i historią. Podpowiadamy, które miasta warto odwiedzić!

Szczecin

Jako stolica województwa zachodniopomorskiego, Szczecin jest jednym z największych i najbardziej znanych miast w regionie. Posiada bogatą historię, piękne zabytki, takie jak Zamek Książąt Pomorskich, Katedra św. Jakuba czy Wały Chrobrego. Szczecin oferuje również liczne muzea, parki i atrakcje kulturalne.

Świnoujście

Miasto położone na wyspie Uznam, z jednej strony graniczące z Morzem Bałtyckim, a z drugiej z Zalewem Szczecińskim. Jest popularnym kurortem wypoczynkowym z szerokimi plażami i promenadą. W Świnoujściu warto odwiedzić Latarnię Morską, Morską Twierdzę oraz spacerować po promenadzie i podziwiać zachody słońca.

Kołobrzeg

Kołobrzeg to popularne miasto turystyczne, które słynie z szerokiej, piaszczystej plaży oraz uzdrowiskowego charakteru. Warto odwiedzić tu słynne Kołobrzeskie Molo, Latarnię Morską, czy też zabytkową Starówkę z katedrą i ratuszem.

Międzyzdroje

Miasto położone na wyspie Wolin, znane z Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych i promenady Gwiazd, na której znajdują się odlewy dłoni gwiazd polskiego kina. Międzyzdroje oferują również piękne plaże, malownicze klify oraz Park Narodowy Wolin, w którym można odbyć piękne wędrówki.

Ustka

Urokliwe nadmorskie miasteczko, które przyciąga turystów swoją malowniczą plażą, portem i promenadą. Można tu również odwiedzić Latarnię Morską, Muzeum Rybołówstwa czy Rezerwat Słowiński.

Gryfice

Miasto o bogatej historii, z licznymi zabytkami, do których można zaliczyć ciekawe ruiny zamku. Gryfice są również otoczone pięknym krajobrazem, w którym można spacerować i cieszyć się przyrodą.