Plusy pracy w BMW

Od kilku lat rynek pracy w Polsce określa się mianem rynku pracownika. Wynika to m.in. z faktu, iż zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników stale rośnie. Dlatego wielu pracodawców mocno walczy, aby zrekrutować tych jak najlepszych. W przypadku pracy w BMW jest w pewnym sensie podobnie, bo akurat ten pracodawca chce również pracować tylko z najlepszymi. Wynika to z filozofii firmy, która sama w sobie jest perfekcyjna w każdym calu i w każdym obszarze.

Plusy pracy w BMW

Gdyby chcieć wymienić atuty, wynikające z bycia zatrudnionym w BMW, to zebrałoby się całkiem sporo. W BMW karierę zaczyna się już planować na etapie rekrutacji, dzięki temu ścieżka rozwoju jest klarowna i przewidywalna. A oto inne zalety wynikające z zawodowej przygody i związania się z tym koncernem.

  • BMW to synonim perfekcji, doskonałości i prestiżu. Któż nie chciałby pracować u takiego pracodawcy?
  • Firma istnieje na rynku od ponad stu lat i zatrudnia przeszło sto dwadzieścia tysięcy pracowników. Gwarantuje to stabilność zatrudnienia jak w mało której firmie.
    Dla miłośników motoryzacji praca w BMW to jednocześnie pasja i hobby. Można dotknąć i poczuć moc motoryzacyjnych cacek, które wcześniej znało się tylko ze stron gazet czy ekranów telewizyjnych.
  • BMW to ciągłe doskonalenie się, liczne programy szkoleniowe oraz inwestowanie w pracowników.
  • Jeśli chodzi o osoby, które stoją na początku kariery zawodowej, to firma umożliwia im odbycie praktyk lub płatnych staży. Dzięki temu obie strony mogą się lepiej poznać. Koncern zapewnia nowoczesne środowisko pracy, wyposażone w ergonomiczne narzędzia pracy i to nie tylko w serwisie samochodowym. Pracownicy biurowi wspierani są nowoczesnymi systemami teleinformatycznymi, jak chociażby CRM.
  • Uczciwe wynagrodzenie i motywujące systemy premiowe to kolejne bonusy wynikające z zatrudnienia w tym bawarskim koncernie.
    Niektórzy spośród dealerów dodają pracownikom własne, ponadnormatywne benefity pozapłacowe, takie jak karty typu multi-sport, czy też zapewniają prywatną opiekę medyczną.

Na jakie stanowiska można aplikować?

Praca w BMW daje wiele możliwości rozwoju, jak i wyboru różnych stanowisk pracy adekwatnych do osobistych predyspozycji. Są to m.in.: pomocnik mechanika, magazynier części, lakiernik i pomocnik lakiernika, blacharz i pomocnik blacharza, doradca ds. odkupu samochodów używanych, specjalista ds. gwarancji, BMW product genius, specjalista ds. telefonicznej obsługi klienta, doradca ds. części i akcesoriów, mistrz serwisu, pracownik recepcji, greeter, doradca serwisowy, doradca ds. sprzedaży samochodów nowych, mechanik serwisowy, magazynier części, asystent serwisu, elektromechanik, elektromechanik diagnosta, doradca serwisu blacharsko-lakierniczego, accesories champion, doradca ds. zewnętrznej sprzedaży części i akcesoriów.

Jak wygląda rekrutacja w BMW?

Proces rekrutacji jest szybki, prosty i intuicyjny, a to wszystko za sprawą scentralizowanego serwisu praca-dealerbmw.pl, w którym zebrane są wszelkie niezbędne informacje oraz interaktywne formularze.

W przypadku niektórych stanowisk przy zatrudnieniu pośredniczy agencja rekrutacyjna. Nie jest to jednak nazbyt rozbudowany proces.

Rekrutacje na pozycje związane z bezpośrednią obsługą klienta, mogą być w niektórych przypadkach uzupełnione o interaktywną grę kompetencyjną, realizowaną w stu procentach on-line.