Przebudowa składu drużyny piłkarskiej Świt Szczecin: nowi zawodnicy i zmiany kadrowe

W drużynie piłkarskiej Świt Szczecin trwa kolejny etap przebudowy składu. Ostatnim nabytkiem zespołu jest Oskar Kalenik, który dołączył do szczecińskich zawodników. Kalenik, który pełni rolę pomocnika, w poprzednim sezonie grał dla drugoligowego KKS Kalisz. Przed tym, w barwach Pogoni występował również na trzecioligowym boisku rezerw Szczecina.

Kalenik urodził się i wychował w Szczecinie, gdzie był szkolony przez Salos Szczecin. Doświadczony pomocnik ma na swoim koncie łącznie 58 meczów rozegranych na drugoligowych boiskach w zespołach takich jak KKS i Olimpia Grudziądz.

Planowana jest również akwizycja Jędrzeja Górala. Ten 20-letni obrońca już teraz pracuje pod okiem trenera Piotra Klepczarka i prawdopodobnie zostanie do drużyny wypożyczony od Pogoni Szczecin, która jest beniaminkiem drugiej ligi.

Podczas letniej przerwy, Świt Szczecin zwiększył swoją kadrę o pięciu nowych piłkarzy. Wraz z Kalenikiem i Góralem do drużyny dołączyli również Bartłomiej Kasprzak, Jonatan Straus i Maciej Spychała, którzy podpisali umowy z klubem.