Udana operacja 35-latki. Groziło jej uduszenie

W Szczecinie lekarze przeprowadzili trudną operację tchawicy i krtani kobiety. Organy był zwężony i zwapniony. Bez zabiegu kobiecie groziłoby uduszenie.

Operację przeprowadzili chirurdzy dr hab. Jarosław Pieróg, a jako wolontariusz towarzyszył mu prof. Tomasz Grodzki. Operacja odbyła się w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie.

Kobieta cierpiała na zwężenie krtani i tchawicy już od 2015. Była wielokrotnie poddawana leczeniu i zabiegom, choroba jednak nawracała. W sierpniu 2020 pacjentka trafiła do szczecińskiego szpitala w stanie ciężkim. Cierpiała na skrajną duszność, co było bardzo niebezpieczne. Wówczas przeprowadzono kolejny zabieg polegający na częściowej resekcji organu oraz poszerzeniu chrząstki tarczowej.

Ostatnia operacja ma za zadanie pomóc kobiecie już na stałe – tak, by kolejne zabiegi nie były już konieczne. Operacja odbyła się bez żadnych powikłań. 35-latka przebywa już w domu. Czuje się także dobrze i oddycha już swobodnie – pierwszy raz od dłuższego czasu.