Świnoujście: Na plaży znaleziono osłabioną foczkę, którą zaopiekowało się fokarium na Helu

foka

Na początku miesiąca na jednej ze świnoujskich plaż znaleziono wyziębioną foczkę szarą, która leżała na piasku ranna i odwodniona. Zwierzak trafił pod opiekę weterynarzy w fokarium Stacji Morskiej na Helu, gdzie z dnia na dzień czuje się coraz lepiej.

Dnia 5 kwietnia na plaży w pobliżu ul. Powstańców Śląskich w Świnoujściu policjanci znaleźli osłabioną, młodziutką foczkę szarą, która wymagała natychmiastowej opieki weterynaryjnej. Zwierzę miało niewielką ranę na płetwie, było odwodnione, wyziębione i bardzo osłabione. Mundurowi poinformowali o znalezisku kierownika kąpieliska.

Dzięki troskliwej opiece foczka szybko powraca do zdrowia

Jak relacjonuje Marek Bartkowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świnoujściu, o sytuacji szybko został powiadomiony Błękitny Patrol WWF, który przekazał zdjęcia i informacje o rannym zwierzęciu do Stacji Morskiej. Foczka trafiła pod opiekę weterynarzy w fokarium Stacji Morskiej w Helu, gdzie od razu została otoczona troskliwą opieką.

Odwiedź szczecinianin.pl i bądź na też bieżąco z innymi wiadomościami znad Bałtyku.

Według Wiolety Miętkiewicz, koordynatora zespołu opiekunów fok ze Stacji Morskiej w Helu, młoda foczka czuje się coraz lepiej i z dnia na dzień można obserwować, jak wracają jej siły i zdrowie. Foczka przybyła do fokarium z niewielką ranką na płetwie, która, na szczęście, nie zagrażała jej życiu. I jak tylko zwierzak poczuje się w pełni sił, zostanie wypuszczony na wolność – prawdopodobnie przy ujściu Wisły, gdzie znajduje się kolonia fok szarych.