W Krzemiennej syn zabił swojego ojca siekierą

zachodniopomorskie-policja

We wsi Krzemienna w województwie zachodniopomorskim doszło do makabrycznej zbrodni, której sprawcą jest 33-letni mężczyzna. 11 sierpnia we czwartek Dariusz Z. zabił swojego ojca siekierą, nie dając mu żadnych szans na przeżycie.

Świadkowie twierdzą, że wieczorem przed jeden z domów w Krzemiennej wybiegła roztrzęsiona kobieta i wzywała pomocy. Słysząc krzyki kobiety, podbiegło do niej dwóch sąsiadów. Po dotarciu na miejsce okazało się, że przed domem stoi Dariusz Z., który jest cały pokryty krwią. Dariusz Z. oznajmił im, że właśnie zabił swojego ojca. Jeden z sąsiadów wszedł do domu, aby sprawdzić, co się stało. W środku natknął się na ciało 57-letniego ojca Dariusza Z. Media donoszą, że syn odrąbał ojcu głowę za pomocą siekiery.

Wezwano policję, która około godziny 22:00 przybyła na miejsce zbrodni. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie oskarżyła Dariusza Z. o zabójstwo, a sąd skazał go na 3 miesiące tymczasowego aresztu. Mężczyzna przyznał się do winy i potwierdził, że zabił swojego ojca. Oskarżonemu grozi dożywocie w więzieniu.

Jak na tę chwilę policja próbuje ustalić szczegóły tego okrutnego zdarzenia. Funkcjonariuszom udało się już zabezpieczyć narzędzie zbrodni, którym jest ostra siekiera. Prawdopodobnie przy jej pomocy Dariusz Z. zadał ojcu śmiertelne ciosy w okolicach głowy. Siekierę znaleziono za budynkiem gospodarczym będącym częścią posesji. Policja nie zna jeszcze przyczyny tego makabrycznego czynu, a mieszkańcy wsi donoszą, że nigdy nie dopatrzyli się żadnego konfliktu między Dariuszem Z. a jego ojcem.